sidobord 2 stycken, modell "809", Hans-Agne Jakobsson AB, Åhus/Markaryd 1950-tal.
Benställning i svartlackerad metall, svart/vit mönstrad skiva med ram i teak, etikettmärkta Hans Agne Jakobsson "809", Åhus/Markaryd, höjd 41 cm, skivan ca 31 cm x 36 cm.
Slitage. Skivan med smärre skador.