165
1480282

Svea Norén

(Sverige)
Utropspris
20 000 - 25 000 SEK
1 770 - 2 210 EUR
1 820 - 2 280 USD
Klubbat pris
15 000 SEK
Christopher Stålhandske
Christopher Stålhandske
Ansvarig specialist mattor, textilier och Islamiskt konsthantverk
+46 (0)708 19 12 58
Svea Norén
(Sverige)

matta, gobelängteknik, 307,5 x 198 cm, signerad SN.

Rödmelerad botten med sex rader med stiliserande blommor. Benvit huvudbård med stiliserat mönster i grönmelerat och grått.

Något slitage, smärre fläckar. En kortsida saknar fransar.

 Dölj
 Visa mer

Modern Art & Design 660

53. Berndt Friberg, vaser, 7 st och skål, stengods, Gustavsbergs studio, 1956-64.
Utropspris
12 000 - 15 000 SEK
Budhistorik
18 000

ditt bud
17 000

ditt bud
16 000

ditt bud
15 000

ditt bud
14 000

ditt bud
13 000

ditt bud
12 000

ditt bud
11 000

ditt bud
10 000

ditt bud
9 500

ditt bud
Aktuellt bud:
18 000 SEK