Storlek: 37 mm
Material: 18K guld
Urverk: automatisk, caliber K825
År: cirka 1960
Glas: plexiglas
Armband: länk i 14K guld
Serienummer: 1'484'646
Boettnummer: 840'273
Total vikt: cirka 88 gram
Åldersrelaterat slitage. Repor.
Armlänk i 14K guld, ej 18K guld som står angivet i den tryckta katalogen.