Storlek: 42 mm
Material: stål
Urverk: manuell, caliber 861
År: cirka 1976
Glas: plexiglas
Armband: originallänk, viklås, ref. 1171/633
Referensnummer: ST 145.022
Serienummer: 39'180'892
Boettnummer: 145022-74 ST
Slitage. Repor. Vikås öppnas enkelt. Fungerar vid katalogisering, Bukowskis garanterar ej framtida funktion vid försäljning.