110
1469407

Rolex, Sea-Dweller, "Great White Mark III", ca 1981.

Utropspris
140 000 - 160 000 SEK
12 200 - 14 000 EUR
12 900 - 14 700 USD
Klubbat pris
230 000 SEK
Carl  Palmegren
Carl Palmegren
Ansvarig specialist klockor
+46 (0)739 40 08 23

Storlek: 40 mm
Material: stål
Urverk: automatisk, caliber 1570
År: cirka 1981
Glas: plexiglas
Armband: Oysterlänk, viklås (1999), ref. 93150-S X10/585
Referensnummer: 1665
Serienummer: 6'191'497
Verknummer: D'794'335
Boettnummer: 1665
Tillbehör: certifikat, inköpskvitto, box, ytterkartong

Sekundvisare utan lysmassa. Boett med repor/dings, nyare insert.

Proveniens

Säljes av första ägaren