58
1437578

Karl Erik Ekselius

(Sverige, 1914-1998)
Utropspris
8 000 - 10 000 SEK
697 - 872 EUR
730 - 912 USD
Klubbat pris
28 000 SEK
Om Cites

Jonatan  Jahn
Jonatan Jahn
Ansvarig specialist samtida och modern design
+46 (0)703 92 88 60
Karl Erik Ekselius
(Sverige, 1914-1998)

matbord, J.O. Carlssons Möbel AB, Vetlanda, 1960-70-tal.

Runt bord fanerat med palisander, märkt JOC Karl Erik Ekselius, diameter 130, höjd 69 cm.

Slitage. Fanerskador.

Avbildad i katalog.