414
1464586

Yae Asano

(Japan, 1914-1996)
Utropspris
125 000 - 150 000 SEK
11 000 - 13 200 EUR
11 600 - 14 000 USD
Klubbat pris
120 000 SEK

Louise Wrede
Louise Wrede
Specialist samtida konst, Private Sales
+46 (0)739 40 08 19
Yae Asano
(Japan, 1914-1996)

"No 83"

Utförd 1970. Olja på duk 72 x 90,6 cm.

Proveniens

Japanska Galleriet, Stockholm.
Inköpt från ovan av nuvarande ägare.

Japanska Galleriet, Stockholm, "Yae Asano", 5-19 september 1987.