"Spis"
Signerad Martin Wickström och daterad 2001. Leksaksspis i trä i glaslåda. Höjd 32 cm, längd 24 cm, djup 25 cm.
Galleri Göran Engström, Stockholm.
Galleri Göran Engström, Stockholm, "Cirkus", oktober 2001.
Greger Ulf Nilson (red), "10_20 Martin Wickström", 2021, avbildad sid. 117 och upptagen i förteckningen "Cirkus" verklista sid. 129.