"Cantone" sideboard/hylla, 2 delar, Memphis, Milano 1981.
Stomme fanerat i "Bacterio" laminat, ben i svartlackerat trä samt i förkromad metall, höjd 60-120 cm, bredd ca 65 x 65 cm/styck.
Slitage. Benet med avslag.