951
1422874

Målning, oidentifierad konstnär, akvarell och tusch på papper, Qingdynasty, 1800-tal.

Utropspris
8 000 - 10 000 SEK
759 - 949 EUR
869 - 1 090 USD
Klubbat pris
Cecilia Nordström
Cecilia Nordström
+46 (0)739 40 08 02

Två äldre män i samtal. Med kalligrafi och sigill. Motivets mått 47x104 cm. Mått med ram 61x120 cm.

Veck, fläckar. Toligen beskuren.

Proveniens