"Paris 14 juli"
Signerad G. Madelain och daterad Julliet 1919. Duk 48 x 59 cm.
Bukowskis Konsthandel, Stockholm, auktion 339, "Vårauktionen", 14 - 16 april 1948, kat. nr 160.
Bo Wildenstam Ateljé Alfred Nilsson, etikett daterad 11/2 1963.