vas, ariel, "Ansikten", Orrefors 1970.
Fyrsidig med rund mynning, invändig dekor av ansikten i violetta toner mot klarglas, signerad ORREFORS Ariel Nr 193 E Ingeborg Lundin, höjd 16,8 cm.
Smärre repor undertill.
Modellen formgiven år 1969.