Madeleine Pyk – en samling F769
834
1398463

Joan Miró

(Spanien, 1893-1983)
Utropspris
15 000 - 20 000 SEK
1 420 - 1 900 EUR
1 630 - 2 170 USD
Klubbat pris
44 000 SEK

Marcus Kinge
Marcus Kinge
Ansvarig specialist grafik
+46 (0)739 40 08 27
Joan Miró
(Spanien, 1893-1983)

"Le bélier fleuri", ur: "Dérriere le miroir no 193-194"

Färglitografi, 1971, signerad med blyerts HC, utgiven av Maeght, Paris. 40 x 57 cm, bladstorlek 54 x 76,5 cm (Arches).

Mourlot 739.