Bohus fästning.
Signerad Sandels och daterad 1905. Duk 88 x 70 cm.
Nordén Auktioner, Stockholm, auktion nr. 20, 30 november 1995, kat. nr. 95.
Bukowski Auktioner, Stockholm, Rolf Schmitz Collection, H056, 2018, kat. nr. 319.
Privat samling.