Severin Hansen
(Danmark, 1887-1964)
skrivbord, Haslev Møbler, Danmark 1960-tal.
Fanerat med palisander, sargen med fyra lådor, etikettmärkt samt Danish Furniture Makers Control, höjd 72 cm, skivans mått 143 x 75 cm.
Smärre slitage, ena sidan något blekt.