taklampor, ett par, "C-2643", Hans Agne Jakobsson AB, Markaryd.
Diamantformade, mässing och glas, 8 ljuspunkter, etikettmärkta Hans Agne Jakobsson AB Markaryd samt en med modell nr "C-2643", höjd 95 cm, diameter ca 80 cm.
Smärre bucklor och repor. Ej funktionstestade.
Enligt uppgift, specialbeställda till Hotell Rubinen, Göteborg.
Modellnummer med C- indikerar att lamporna är en specialbeställning.