Anna-Greta Sjöqvist, matta, rölakan, ca 226 x 146,5 cm, signerad AGS.
Sverige, 1950-tal. Gråmelerad botten med kvadrater.
Något slitage, smärre lagningar.
Införselmoms (25%) tillkommer på klubbat pris. För ytterligare information vänligen kontakta kundservice, alternativt +46 8-614 08 00.