436
1391056

Martin Soto Climent

(Mexiko, Född 1977)
Utropspris
30 000 - 35 000 SEK
2 630 - 3 060 EUR
2 770 - 3 230 USD
Klubbat pris
65 000 SEK

Louise Wrede
Louise Wrede
Specialist samtida konst, Private Sales
+46 (0)739 40 08 19
Martin Soto Climent
(Mexiko, Född 1977)

"Gossip (Pink Picasso)"

Signerad M a tergo. Strumpbyxor och spegel i plexiglas monterad i mahoganylåda 31 x 21 x 10 cm.

Proveniens

Andréhn-Schiptjenko, Stockholm.

Andréhn-Schiptjenko, Stockholm, "Martín Soto Climent - Gossip", 5 mars - 2 maj 2020.