39
1431878

Eje Ahlgren

(Sverige)
Utropspris
6 000 - 8 000 SEK
525 - 700 EUR
553 - 737 USD
Klubbat pris
5 000 SEK
Jonatan  Jahn
Jonatan Jahn
Ansvarig specialist samtida och modern design
+46 (0)703 92 88 60
Eje Ahlgren
(Sverige)

bordslampor 1 par, modell "B-075", Bergboms, Malmö 1960-70-tal.

Stomme i mässing, ställbar skärm, märkt Bergboms B-075, höjd ca 52 cm.

Slitage, märken. En med senare snöre. Ej funktionstestade.