Fanerade i mahogny med beslag i förgylld brons. Motiv av palmetter och lagerkransar. Något olika i storlek på någon cm i höjd och bredd.
Längd ca 81, bredd ca 47, höjd 89 cm.
From the Collection of Bernard & Josephine Chaus.
Sothebys, 24 October 2019.