Terrakottafärgad botten med stor polykrom medaljong, hörnornament och blommande grenar. Terrakottafärgad huvudbård med stor blom- och palmettranka.
Abrasher. Något ställvis hårt slitage, smärre fläckar, smärre malskador. Långsidorna med trampveck, en kortsida saknar några knutrader.