1072
1381007

Kärl med lock, ett par, porslin. Qing dynastin, 1800-tal.

Utropspris
6 000 - 8 000 SEK
569 - 759 EUR
651 - 869 USD
Klubbat pris
30 000 SEK
Cecilia Nordström
Cecilia Nordström
+46 (0)739 40 08 02

Cylindriska med hål i locket, dekor i famille rosefärger med växter, fjärilar, fingercitroner, antikviter och tecken. Höjd 19 cm. Diameter 20.5 cm.

Slitage.