matta, "White on Black", Chosen Love, handtuftad, ca 185 x 182 cm
Klippt reliefdekor och signatur. Signerad etikett medföljer: Numrerad 98/300. Robert Indiana komponerade mönstret LOVE på 1960-talet.
Något slitage, smutsig, smärre fläckar. Gulnad undertill. Generellt helhetsintryck.