Utan titel
Signerad NUG Ⓒ och daterad 2012. Blandteknik på duk 100 x 73 cm, 73 x 60 cm och fyra stycken 61 x 50 cm.
Galleri 19, Oslo.
Galleri 19, Oslo, "The Run Up", 11-18 september 2012.
NUG är en av Sveriges mest tekniskt skickliga graffittimålare. Hans tidiga verk framhåller hantverket som en viktig aspekt, medan hans senare verk karakteriseras av det snabba och brutala, fria linjer och oordning.