29
1392283

Eugenio Gerli

(Italien, 1923-2013)
Utropspris
10 000 - 12 000 SEK
949 - 1 140 EUR
1 090 - 1 300 USD
Klubbat pris
26 000 SEK

Jonatan  Jahn
Jonatan Jahn
Ansvarig specialist samtida och modern design
+46 (0)703 92 88 60
Eugenio Gerli
(Italien, 1923-2013)

Barvagn, "Jamaica", Tecno, Italien, 1960-70-tal.

Stomme i röd och vit lackerat laminerat trä, hjultrissor, inredning i två plan, märkt T(Tecno), höjd 72,5 cm, längd 88 cm, bredd 54 cm.

Smärre slitage.