"Don Giovanni är sjuk"
Signerad Meta Isæus-Berlin och daterad 2005 a tergo. Duk 115 x 190 cm.
Andréhn-Schiptjenko, Stockholm.
Liljevalchs Konsthall, Stockholm, "Meta Isæus-Berlin, Fickla vrårna", 8 april - 28 maj 2006.
Liljevalchs Konsthall, "Meta Isæus-Berlin, Fickla vrårna", Stockholm, 2006, avbildad helsida.