849
1351190

Vas, brons. Japan, Meiji (1868-1912).

Utropspris
8 000 - 10 000 SEK
727 - 908 EUR
773 - 966 USD
Klubbat pris
Cecilia Nordström
Cecilia Nordström
+46 (0)739 40 08 02

Balusterform med dekor av drake samt andra djur och växter om livet. Gjuten i två delar. Öppen i botten. Höjd 55 cm.

Slitage.

 Dölj
 Visa mer

Important Spring Sale 657

111. Ljuskrona, för fyra ljus, av Olof Westerberg (mästare verksam i Stockholm ca 1769-1811) daterad 1795, Gustaviansk.
Utropspris
50 000 - 75 000 SEK
Budhistorik
80 000

ditt bud
75 000

ditt bud
70 000

ditt bud
65 000

ditt bud
60 000

ditt bud
Aktuellt bud:
80 000 SEK