69
1339955

Taburetter, ett par, av Johan Erik Höglander (mästare i Stockholm 1777-1813), Gustavianska.

Utropspris
8 000 - 10 000 SEK
727 - 908 EUR
773 - 966 USD
Klubbat pris
32 000 SEK
Björn Extergren
Björn Extergren
+46 (0)706 40 28 61

Bonade. Svängda sarger. Skuren dekor av bladsnitt. Kragade och kannelerade ben. Signerade. Sitthöjd 44 cm.

 Dölj
 Visa mer

Important Spring Sale 657

416. Ljusstakar, ett par, silver, oidentifierad mästarstämpel FG, Dijon, Frankrike 1700-tal.
Utropspris
10 000 - 15 000 SEK
Budhistorik
Aktuellt bud:
5 500 SEK