längd 19 cm, berlock "Love" och "Double C" med runda briljantslipade diamanter, totalvikt 19 g. Armband signerat Cartier, numrerat H43900 och med fransk stämpel, berlockerna signerade Cartier samt numrerade 830334 och 815254. Etuier och certifikat från Cartier medföljer.