322
1334842

Matta, semiantik Yesd sannolikt, ca 409-420 x 325,5-333,5 cm.

Utropspris
35 000 - 40 000 SEK
3 180 - 3 630 EUR
3 380 - 3 870 USD
Klubbat pris
30 000 SEK

Kamelhårsfärgad botten med stort polykromt spaljémönster med arabesker, palmetter och blommor. Ljusblåmelerad huvudbård med blom- och palmettranka.

Något ställvis hårdare slitage, smutsig, fläckar, lagningar. Baksidan med missfärgningar, malskador och brännskada.

 Dölj
 Visa mer

Important Spring Sale 657

87. Ram med spegelglas, omkring år 1700, Barock.
Utropspris
10 000 - 12 000 SEK
Budhistorik
7 500

ditt bud
7 000

ditt bud
6 500

ditt bud
Aktuellt bud:
7 500 SEK