321
1332875

Matta, antik/semiantik Yesd, ca 557-562 x 366,5-370,5 cm.

Utropspris
30 000 - 40 000 SEK
2 650 - 3 530 EUR
2 730 - 3 640 USD
Klubbat pris

Polykromt trädgårdsmönster med vaser med blombuketter, träd, nischer och blommor. Röd huvudbård med blomranka och blommande grenar.

Smärre abrasher. Något ställvis hårt slitage, något smutsig, fläckar varav några lite stela, smärre malskador, skador och lagningar. Sidorna med trampveck och skador.

Tilläggslista

The width is: 366,5-370,5 cm.