300
1362885

Matta, semiantik Keshan, ca 210 x 130,5-134 cm.

Utropspris
12 000 - 15 000 SEK
1 090 - 1 360 EUR
1 160 - 1 450 USD
Klubbat pris
11 000 SEK

Röd botten med polykroma blommor och palmettslingor. Mörkblå huvudbård med palmett-, arabesk- och blomrankor. Sannolikt s.k. Manchester-ull.

Beskuren och ihopsatt. Något smutsig, fläckar, lagningar. Baksidan med smärre malskador, långsidorna med obetydliga trampveck, en kortsida saknar några knutrader.

 Dölj
 Visa mer

Important Spring Sale 657

546. Brosch 14K guld och silver med en cabochonslipad safir, Ryssland 1908-1917.
Utropspris
35 000 - 40 000 SEK
Budhistorik
28 000

ditt bud
26 000

ditt bud
Fair warning
24 000

ditt bud
Aktuellt bud:
28 000 SEK