Carl Beck, bägare, silver, (verksam 1717-1736), Stockholm 1732.
Delvis förgylld, konande, på räfflad fot, vågband och stämplad lambrequinbård. Graverade initialer ANS : CND. Höjd 17 cm, Diameter 13,5 cm. Vikt 393 gram.
×
Logga in
Kunde inte logga in