Madeleine Pyk – en samling F769
129
1357696

Ljusstakar, ett par, Frankrike, 1800-talets början, Empire.

Utropspris
30 000 - 40 000 SEK
2 850 - 3 800 EUR
3 270 - 4 360 USD
Klubbat pris
38 000 SEK
Björn Extergren
Björn Extergren
+46 (0)706 40 28 61

Förgylld brons. Rik dekor med pärlstav, korgflätning och frukter samt palmetter. Höjd 30,5 cm.

Se Bukowskis auktion 589, 2015 nr 1258.