111
1346407

Bordspendyl, 1800-talets början, Empire.

Utropspris
10 000 - 12 000 SEK
955 - 1 150 EUR
1 090 - 1 300 USD
Klubbat pris
Björn Extergren
Björn Extergren
+46 (0)706 40 28 61

Marmor och förgylld brons. Urhus krönt av byst med kejsar Marcus Aurelius. Dekor med lejontassar, maskaroner och lagerblad. Urtavla i emalj. Höjd 49, bredd 23 cm. Nyckel och pendel medföljer.