Modern Art + Design 636

196 föremål
Klubbat pris
18 000 SEK
Utropspris
12 000 - 15 000 SEK
414. Hans J. Wegner, "Kina-stolen", Fritz Hansen, Danmark 1966.
Klubbat pris
95 000 SEK
Utropspris
10 000 - 12 000 SEK
Klubbat pris
15 000 SEK
Utropspris
6 000 - 8 000 SEK
308. Josef Frank, bordsspegel, Firma Svenskt Tenn, modell 2214.
Klubbat pris
20 000 SEK
Utropspris
8 000 - 10 000 SEK
Klubbat pris
75 000 SEK
Utropspris
8 000 - 10 000 SEK
Klubbat pris
28 000 SEK
Utropspris
15 000 - 20 000 SEK
313. Josef Frank, soffbord, Firma Svenskt Tenn, modell 1074.
Klubbat pris
15 000 SEK
Utropspris
12 000 - 15 000 SEK
310. Josef Frank, soffbord, modell 1112, Firma Svenskt Tenn.
Klubbat pris
30 000 SEK
Utropspris
20 000 - 25 000 SEK
306. Josef Frank, soffbord, modell 2125, Firma Svenskt Tenn, 1960-tal.
Klubbat pris
36 000 SEK
Utropspris
20 000 - 25 000 SEK
286. Josef Frank, spegel, Firma Svenskt Tenn, utförd år 1940.
Klubbat pris
240 000 SEK
Utropspris
200 000 - 250 000 SEK
Klubbat pris
11 000 SEK
Utropspris
6 000 - 8 000 SEK
Klubbat pris
10 000 SEK
Utropspris
10 000 - 12 000 SEK
426. Jørgen Høj, två pallar samt bord, Niels Vitsoe, tidigt 1960-tal.
Klubbat pris
24 000 SEK
Utropspris
20 000 - 25 000 SEK
401. Lisa Larson, skulptur, "Storseglar'n", brons, nr 405.
Klubbat pris
26 000 SEK
Utropspris
15 000 - 20 000 SEK
366. Nordiska Kompaniet, bordslampor, 2 stycken, 1940-tal.
Klubbat pris
24 000 SEK
Utropspris
15 000 - 20 000 SEK
364. Nordiska Kompaniet, skåp "Anette", 1944.
Klubbat pris
65 000 SEK
Utropspris
15 000 - 20 000 SEK
365. Nordiska Kompaniet, sängbord, ett par "Anette", 1944.
Klubbat pris
20 000 SEK
Utropspris
12 000 - 15 000 SEK
Klubbat pris
22 000 SEK
Utropspris
8 000 - 10 000 SEK
257. Oscar Antonsson, väggspegel, Ystad Tenn (Ystad Metallindustri), 1928.
Klubbat pris
8 000 SEK
Utropspris
8 000 - 10 000 SEK
368. Otto Schulz, fåtöljer, ett par, Boet, 1940-tal.
Klubbat pris
160 000 SEK
Utropspris
50 000 - 75 000 SEK
367. Otto Schulz, soffa, Boet 1940-tal.
Klubbat pris
100 000 SEK
Utropspris
50 000 - 75 000 SEK
406. Peder Moos, bord, utfört av Peder Moos, Danmark 1943.
Klubbat pris
44 000 SEK
Utropspris
30 000 - 40 000 SEK
423. Poul Kjaerholm, fåtölj, PK31, edition E Kold Christensen, Danmark.
Klubbat pris
24 000 SEK
Utropspris
12 000 - 15 000 SEK
Klubbat pris
24 000 SEK
Utropspris
20 000 - 25 000 SEK
416. Severin Hansen, skrivbord, Haslev Møbler, Danmark 1960-tal.
Klubbat pris
34 000 SEK
Utropspris
30 000 - 40 000 SEK
358. Sigurd Persson, tekanna, 1940-tal.
Klubbat pris
7 500 SEK
Utropspris
6 000 - 8 000 SEK
250. Svensk arkitekt, byrå, Swedish Grace, 1920-30-tal.
Klubbat pris
30 000 SEK
Utropspris
30 000 - 40 000 SEK
Klubbat pris
48 000 SEK
Utropspris
10 000 - 15 000 SEK
Klubbat pris
32 000 SEK
Utropspris
12 000 - 15 000 SEK
276. Swedish Modern, soffa, 1930-40-tal.
Klubbat pris
34 000 SEK
Utropspris
25 000 - 30 000 SEK
262. Sylvia Stave, kanna, CG Hallberg, Stockholm 1930-tal.
Klubbat pris
8 000 SEK
Utropspris
6 000 - 8 000 SEK
400. Tyra Lundgren, väggrelief, signerad och daterad 1966.
Klubbat pris
7 500 SEK
Utropspris
8 000 - 10 000 SEK
 Dölj
 Visa mer

Modern Art & Design 660

327. Axel Einar Hjorth, stolar, sex stycken, "Utö", Nordiska Kompaniet, 1930-tal.
Utropspris
50 000 - 60 000 SEK
Budhistorik
90 000

ditt bud
85 000

ditt bud
80 000

ditt bud
75 000

ditt bud
70 000

ditt bud
Fair warning
Fair warning
Fair warning
Fair warning
65 000

ditt bud
60 000

ditt bud
55 000

ditt bud
50 000

ditt bud
48 000

ditt bud
46 000

ditt bud
44 000

ditt bud
42 000

ditt bud
Aktuellt bud:
90 000 SEK