429
1350151

Aksel Bender Madsen & Ejner Larsen, fåtöljer 1 par, snickarmästare Willy Beck, Danmark 1950-60-tal.

Utropspris
100 000 - 150 000 SEK
8 830 - 13 300 EUR
9 110 - 13 700 USD
Klubbat pris
Jonatan  Jahn
Jonatan Jahn
Ansvarig specialist samtida och modern design
+46 (0)703 92 88 60

Stomme i teak, sitsar i vit boucle, brickmärkta Architects Ejner Larsen & A. Bender Madsen Produced by cabinetmaker Willy Beck Copenhagen Denmark, höjd 70 cm, sitthöjd 36 cm, bredd 78 cm.

Omklädda och renoverade. Smärre slitage.

Avbildad i Danish Design Museums Furniture index. Ref RP02572.

 Dölj
 Visa mer

Modern Art & Design 660

155. Märta Måås-Fjetterström, matta, "Ängarna", flossa, ca 307 x 206 cm, signerad AB MMF.
Utropspris
100 000 - 125 000 SEK
Budhistorik
Fair warning
105 000

ditt bud
100 000

ditt bud
Fair warning
95 000

ditt bud
90 000

ditt bud
85 000

ditt bud
80 000

ditt bud
Aktuellt bud:
105 000 SEK