matta, rölakan, ca 310,5 x 195,5-199 cm, signerad RC.
Ljust melerad botten med rutmönster i olika blå nyanser och olika polykroma geometriska mönster. Brunblåmelerad bård.
Något slitage och smutsig, fläckar. Kortsidorna med obetydliga skador, de flesta fransar skadade eller saknas.