"Oh Lord, to Follow Her Own Law is Not the Way of the Trannie"
Signerad C.P.a. och daterad 2007. Porslin, delvis pärlemolackerad ca 83 x 78 x 35 cm. Upplaga om 6. Kromat fundament formgivet av konstnären.
Christian Larsen, Stockholm.
Inköpt av nuvarande ägare 2008.
Christian Larsen, Stockholm, "Cry Me the Sorrows", 18 oktober - 18 november, 2007. Ett annat exemplar utställt.