"The Seven Seas III"
Signerad Martin Wickström och daterad 2018 a tergo. Duk 60 x 65 cm.
Gallery Aveny, Göteborg.
Privat samling, Göteborg.
Galerie Forsblom, "Popular Mechanics", Helsingfors, 2018.
Galleri Aveny, Göteborg, "Martin Wickström", 2 november 2019 - 24 november 2019.
Greger Ulf Nilson (red), "10_20 Martin Wickström", 2021, avbildad s. 389 och upptagen i förteckningen "Popular Mechanics" verklista s. 421.