Dekor i famille rosefärger av monogram IJ och MW, samt i den lilla medaljongen BCJ. Diameter skål 40.3 cm. Diameter fat 46,5-45,8 cm.
En skål med lagning, fat med spricka, nagg. Slitage.
From the collection of a Swedish Noble family.