Dekor i famille rosefärger av blommor. Bestående av; 5 serveringsfat, längd 34-40 cm. Runt fat, diameter 31 cm. 26 tallrikar, diameter 23 cm. 10 sopptallrikar, diameter 23 cm.
Sprickor, ngn lagning, nagg.
From the collection of a Swedish Noble family.