Vy över Romerska Campagnan
Signerad Begeyn och daterad f. 1665. Uppfodrad duk 108 x 137 cm. Rikt snidad fransk régance ram.
Duke of Norfolk, Leith, Skottland, enligt etikett a tergo.
Etikett á tergo med konsthandlaren Gösta Stenmans monogram