571
1302007

Oscar Björck

(Sverige, 1860-1929)
Utropspris
60 000 - 80 000 SEK
5 300 - 7 060 EUR
5 530 - 7 370 USD
Klubbat pris
46 000 SEK
Oscar Björck
(Sverige, 1860-1929)

"Elise Laurin"

Signerad Oscar Björck och daterad 1904. Olja på duk 127 x 88 cm.

Proveniens

Carl L. och Elise Laurins samlingar, Villa Söderås, Lidingö; därefter i arv inom familjen.