507
1301186

Eugène Jansson

(Sverige, 1862-1915)
Utropspris
40 000 - 50 000 SEK
3 530 - 4 410 EUR
3 680 - 4 600 USD
Klubbat pris
Eugène Jansson
(Sverige, 1862-1915)

Vy från Djurgården (Ryssviken) mot Södermalm och Katarina kyrka

Signerad Eugène Jansson. Utförd under slutet av 1880-talet. Olja på duk uppklistrad på papp-pannå 26 x 32,5 cm.