350
1304564

Kakfat, porslin. Royal Copenhagen, "Flora Danica", Danmark, 1900-tal.

Utropspris
6 000 - 8 000 SEK
573 - 764 EUR
651 - 868 USD
Klubbat pris
12 000 SEK
Cecilia Nordström
Cecilia Nordström
+46 (0)739 40 08 02

Trepassformad med målad polykrom och förgylld dekor efter planschverk över den danska floran. Modellnummer 3511. Längd 22,5 cm. Höjd 12,5 cm.

Obet slitage.