229
1291626

Adolf Zethelius, toilettedosor, ett par, silver, Stockholm 1814.

Utropspris
5 000 - 6 000 SEK
474 - 569 EUR
543 - 651 USD
Klubbat pris
7 000 SEK

Invändigt förgyllda. Ovala, släta, locken med avfasad kant. Undertill initialer. Även locken med stämplar. Höjd 6 cm, längd 9,3 cm. Vikt 424 gram.