1009
1315286

Fat, porslin. Sen Qingdynasti, omkring 1900.

Utropspris
4 000 - 6 000 SEK
380 - 569 EUR
434 - 651 USD
Klubbat pris
11 000 SEK
Cecilia Nordström
Cecilia Nordström
+46 (0)739 40 08 02

Dekor i orange och guld mot underglasyrblått, föreställande i mitten tre av de odödliga i samtald, runt brämet fladdermöss och lekande gossar. Diameter 25 cm. Sigillmärke i botten.

Små nagg, slitage.