Daum, vas, Nancy, Frankrike, Art Nouveau, tidigt 1900-tal.
Närmast rund med oval båtformad mynning, marmorerad glasmassa med etsad och emaljmålad dekor av blommor, signerad DAUM NANCY FRANCE med Lothringenkors. Höjd 13,5 cm.
×
Logga in
Kunde inte logga in