259
1315748

Berit Koenig

Utropspris
10 000 - 12 000 SEK
872 - 1 050 EUR
912 - 1 100 USD
Klubbat pris
10 000 SEK
Berit Koenig

matta, "Viggen, grå", rölakan, ca 252-253,5 x 189-192 cm, signerad SH BK.

(Svensk Hemslöjd, Berit Koenig). Sverige omkring 1950. Möjligen tillverkad utan fransar.

Något slitage, smutsig, fläckar. Skadade kortsidor.